Pražská muzea 1918 - 2018

Muzea a galerie hrály a hrají významnou roli v uchování odkazů minulých generací i zachování paměti a kulturní identity národa. Proto se pražská muzea a galerie, sídlící v místě, které v paměti národa hraje neodmyslitelně vedoucí úlohu a ve kterém se v průběhu staletí odehrála většina významných střetů, rozhodla připojit k výročí vzniku republiky speciální víkendovou akcí 27. a 28. října 2018.

První muzea na našem území vznikala již před 200 lety a hojně v průběhu 19. století v důsledku zvýšeného zájmu    o českou historii a kulturu. Snahy českých a slovenských vlastenců byly završeny vznikem samostatného Československa dne 28. října 1918.

O víkendu 27. – 28. října 2018 tak čtrnáct pražských muzeí a galerií společně zpřístupní na 30 muzejních objektů zdarma nebo za symbolické vstupné veřejnosti, aby společně se svými návštěvníky oslavili jednu z nejvýznamnějších událostí novodobých českých dějin. V rámci víkendu budou ve vybraných objektech připraveny doprovodné akce, přednášky a prohlídky, které představí naši historii v duchu probíhajících oslav.

 

Pro více informací o objektech, výstavách, doprovodném programu a bezbariérové přístupnosti muzeí navštivte webové stránky institucí. Poslední vstup do objektů je 15 – 30 minut před koncem otevírací doby.

 

Navštivte tři objekty v rámci akce Pražská muzea 1918-2018, sbírejte razítka a získejte pamětní výroční list.

Lístek na sběr razítek obdržíte v každém objektu při vstupu. Pamětní list získáte při předložení vyplněného lístku (3 razítka) na pokladnách objektů. 


                    

Mediální partneři